duminică, 16 noiembrie 2008

Steaua ghinionista...

Se pare ca Steaua si-a facut un obicei din a primi goluri stupide si a rata foarte mult.
Aseara,15-11-2008, a avut loc derby-ul etapei aXV-a din Liga I: Steaua-FC Timisoara.
Steaua venea dupa 10 meciuri fara victorie(in toate competitiile) , iar FC Timisoara venea dupa o infrangere usturatoare in fata lui Dinamo pe teren propriu :0-3.
Meciul a inceput printr o dominare a gazdelor,Neaga si Dayro Moreno ratand principalele ocazii.
Au urmat,in jur de 30 de minute de tatonare reciproca.
In minutul 51 ,Fc Timisoara a deschis scorul printr-un gol norocos a lui Dorin Goga.Din acest moment jocul "s-a incins".Steaua a egalat in minutul 69 prin Dayro Moreno.
Apoi ,in minutul 77 Timisoara a trecut in avantaj printr-o lovitura libera executata foarte bine de Badoi.
Stelistii au inceput sa atace in valuri poarta lui Pantilimon,iar in minutul 79 Radoi a adus egalarea.Zece minute mai tarziu ,acelasi Dayro Moreno a reusit sa-si treaca in cont cea de a doua bara din acest meci.
Meciul s-a terminat 2-2,un rezultat ce avantajeaza pe Dinamo si Unirea Urziceni.
Steaua are in acest campionat o medie de 2 bare pe meci...