sâmbătă, 13 decembrie 2008

Barca invinge in "El Clasico"

Cel mai mediatizat eveniment fotbalistic de pe Terra s-a incheiat cu victoria Barcelonei impotriva Real-ului din Madrid.
Meciul disputat pe Camp Nou a fost dominat de la un capat la celalalt de echipa catalana.Real-ul a avut doar cateva tresariri de orguliu pe contraatac.
Chiar daca a dominat ,Barcelona a marcat primul gol de abia in minutul 83 prin Samul Eto`o,care a ratat si un penalty cu cateva minute inainte de inscrierea golului.Catalanii au inchis meciul in minutul 92 printr-o executie'marca Messi',astfel meciul incheindu-se:Barca2-0Real.
Pe parcursul partidei s-a inregistrat o posesie devastatoare in favoarea Barcelonei 71-29%.
Avand in vedere importanta meciului si fotbalistii care au evoluat nu as putea desemna doar un jucator al meciului ,de aceea dupa parerea mea 'oamenii meciului' au fost:Samuel Eto`o(chiar daca a ratat un penalty a fost cel mai periculos om al Barcei),Vitor Valdes(a inchis poarta Barcei),Casillas(chiar daca a incasat doua goluri,a pastrat limitate proportiile scorului).